معرفی کتاب: In Quest of Truth (از فریب تا رهایی)

کتاب از فریب تا رهایی in quest of truth نوشته shifa mustapha

یکی از کتابهای خوبی که در سال ۹۵ خواندم دربارۀ سیر دگرگونی درونی یک خانم مسیحی استرالیایی و مطالعۀ او برای کشف حقیقت از درون کتب تاریخی و مذهبی مسیحیت است. نام این کتاب In quest of truth: from deception to deliverance و نویسندۀ آن خانم لینت ویوین برتون است. این کتاب خواننده را با پرسشهایی کلیدی درباره تاریخ مسیحیت و ادیان ابراهیمی روبرو می‌کند. نویسنده با آنکه در ابتدای رویارویی با اسلام مواضع شدیدی اتخاذ می‌کند اما در نهایت حقیقت راستین را در اسلام می‌یابد و مسلمان می‌شود. کتاب بسیار خواندنی نوشته شده و به احتمال زیاد شما را با خود همراه خواهد کرد.

کتاب از فریب تا رهایی ترجمه مژگانه صفارنیا نوشته شفا مصطفی

ترجمۀ این کتاب با «نام از فریب… تا رهایی: داستان سفری تحقیقی ـ معنوی از مسیحیت به اسلام» به قلم خانم مژگانه صفارنیا چیزی فراتر از یک ترجمه صرف است و افزون بر متن اصلی، دارای پاورقیها و توضیحهای بسیاری درباره متن اصلی است که خواندن کتاب را برای خوانندۀ ناآشنا با فضای مسیحیت و کتب مقدس آسانتر می‌کند؛ ضمن این که داستان گرایش خانم برتون (با نام اسلامی شفا مصطفی) به تشیع را نیز در بر می‌گیرد. بنده متن انگلیسی را خواندم اما یکی از دوستان که متن فارسی را خوانده بسیار از آن تعریف می‌کند. خانم شفا مصطفی را می‌توانید در توئیتر با نام کاربری @bintburton پیدا کنید و با ایشان (که بسیار با روی گشاده برخورد می‌کنند) ارتباط برقرار کنید.

لینک نسخه کیندل کتاب در آمازون

مشخصات نسخه ترجمه شده:
سرشناسه : مصطفی، شفا لینت، ‏ ۱۹۴۱ – م.‏ Mustapha, Shifa L. (Lynette)
‏عنوان و نام پدیدآور : از فریب… تا رهایی: داستان سفری تحقیقی ـ معنوی از مسیحیت به اسلام/ لینت ویوین‌برتون (شفا مصطفی)‏ ؛ مترجم مژگانه صفارنیا، دستیار مترجم سوسن جوادیه.‮
‏مشخصات نشر : تهران : آفاق‏ ، ‏ ۱۳۹۴. ‮
‏مشخصات ظاهری : ‏ ۵۴۸ ص. ‮
‏فروست : شناخت‌های اعتقادی؛ ‏ ۵۳.
‏شابک : ۹۷۸-۹۶۴-۸۹۱۸-۳۷-۳

مطالب پیشنهادی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *