ساخت جوراب پوش!

جوراب پوش

یکی از مشکلات سالمندان مشکلات تحرک و کمر درده که باعث میشه فعالیتهاشون محدود بشه و یک سری از کارها رو نتونن مانند سابق انجام بدن. کارهای ساده‌ای مثل خم شدن و برداشتن اجسام از روی زمین، بالا رفتن از پله و پوشیدن و در آوردن جوراب جزو چالشهایی هست که سالمندان روزانه باهاش درگیرن. من به خاطر شغلم مدتی توی فروشگاههای آنلاین تجهیزات پزشکی و توانبخشی می‌چرخیدم. یکی از موارد جالبی که دیدم یک وسیله ساده برای پوشیدن جوراب بود. این وسیله به فرد کمک می‌کنه تا بدون نیاز به خم شدن بیش از حد بتونه جورابشو بپوشه و از پاش در بیاره. خب این خیلی ایده خوبیه و واقعا کاربردیه…

جوراب پا کن

مدتی گذشت و من دیدم توی خونه ما هم این مشکل به وجود اومده. یاد این وسیله افتادم و توی اینترنت دنبالش گشتم. چیزی که خیلی منو متعجب کرد قیمت جوراب پوش بود… 56 هزار تومن! به نظرم برای یه تیکه پلاستیک این قیمت خیلی زیاده! برای همین به خودم گفتم چرا خودم یکی نسازم؟!

با یه تیکه لوله پولیکا، اره و سمباده و صرف 20 دقیقه وقت میشه یه جوراب پوش تر و تمیز مثل نسخه اصلی ساخت! من یه کم تجهیزاتم کاملتر بود برای همین از فرز انگشتی برای برش و سمباده زدن استفاده کردم 😉 ساختنش واقعا کاری نداره و  برای من که توی خونه لوله پولیکا داشتم مجانی تموم شد. تستهای اولیه هم نشون داد به خوبی کار میکنه… 🙂

ساخت جوراب پوش ساخت جوراب پا کن

قراره در مرحله بعد خواهرزاده ها وظیفه رنگ آمیزی و زیباسازی این وسیله رو بر عهده بگیرن تا یه کم تودل بروتر بشه!… خلاصه اگر شما هم توی خونه سالمند دارید بد نیست خودتون یه جوراب پوش بسازید. کلی دعاتون میکنن…!

مطالب مرتبط

2 دیدگاه‌

  1. شراره زمان گفت:

    عالیه …. الان شده 102 هزارتومان جناب….. فقط انحنای دسته رو با حرارات شکل دادید؟

    • سعید گفت:

      سلام. من با دست خمش کردم ولی بهتره با حرارت خم شه تا استحکام بهتری داشته باشه. همچنین بهتره دسته رو بلندتر از چیزی که من گرفتم درنظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *